Skip to content

اسفند ۲۵, ۱۳۸۹

۱ میلیارد توییت در هفته هدیه ی پنجمین سال تولد Twitter

جشن شمارش” – بر گردیم به سال ۲۰۰۶ جایی که تعداد کمی از افراد دور هم جمع شدند تا یک سرویس اس ام اس گروهی را ایجاد کنند که بهش TWTTR می خواستن بگویند. چندین روز بعد در ۲۱ مارس همان موقع اولین توییت توسط Jack Dorsey ارسال شد.بعد از مدت کوتاهی ….،” بوم”….، توییتر به پر مخاطب ترین سرویس میروبلاگینگ تبدیل شد.بیاییم به زمان خودمان – از آن زمان تا کنون رشد توییتر روز به روز بیشتر شد تا جایی که  فقط در ۱۲ مارس ۲۰۱۱ بیش از ۵۷۲,۰۰۰ کاربر در این سایت ثبت نام کردند.

البته که واضح است که توییتر تعداد کاربران فعال را دقیق اعلام نمی کند ولی قدر مسلم از این مقدار خیلی کمتر است.

همان اوایل مدت ۳ سال و ۲ ماه و ۱ روز طول کشید تا حجم توییت ها به ۱ میلیارد رسید.اما امروزه ۱ میلیارد توییت در عرض ۱ هفته انجام می گیرد.سال پیش تقریبا در روز ۵۰ میلیون توییت انجام می شد ولی امروز این رقم ۳ برابر و به ۱۴۰ میلیون توییت در روز می رسد.

خب در این میان رکوردهایی هم ثبت شده است.

مثلا رکورد بیشترین توییت در آن واحد در اختیار ژاپنی ها درنصف شب  اولین روز سال نو خودشان بود که در هر ثانیه ۶,۹۳۹ توییت ارسال می شد.قبلا این رکورد دست آمریکایی ها بود که در روز Michael Jackson در ثانیه ۴۵۶ توییت انجام می شد.

در حال حاظر در توییتر در ثانیه حدود ۲ هزار توییت در ثانیه انجام  می شود.

آمارهای سایت های مانند توییتر و فیس بوک همیشه جالب و غیر قابل باور بودند ، به همین دلیل وقتی آمارهای سیسکو در مورد حجم اطلاعات در سال های آینده را می بینیم، مغزمان سوت می کشد.

زیر مجموعه های این نوشته : علم و تکنولوژی


نوشته شده توسط : amin mostafanejad+

Comments are closed.

Free WordPress Theme
WordPress Themes